gdzie zarejestrować noworodka
poradnik

Gdzie zarejestrować noworodka

Dziecko już się urodziliśmy 🙂
Teraz czas aby nasz bobas nie był już anonimowy: CZAS ZAREJESTROWAĆ DZIECKO, ale gdzie zarejestrować noworodka?
Nie ma przed tatusiem prostrzego zadania jak rejestracja noworodka. Odbywa się to w urzędzie stanu cywilnego miasta w którym urodziło się dziecko. My przykładowo mieszkamy ok 15km od katowic, jednak szpital w którym urodziła się Pszczółka jest w katowicach i to tam byłem ją zarejestrować. Co nam potrzeba? Najlepiej zadzwonić i upewnić się. Ja wziąłem wypis córy ze szpitala i nasze dowody osobiste. Na miejscu mieli już info ze szpitala, że takie dziecko się urodziło.

image

źródło: internet

Potrzebowali dowody, akt ślubu do wglądu, a na miescu pani wypełniła ankietę, którą ja tylko podpisałem. W nagrodę dostałem 3 darmowe akty urodzenia.
Idąc dale, córa dostanie teraz pesel, który mogę odebrać już w swoim mieście 3 tygodnie po rejestracji niemowlaka. Ot takie udogodnienie.
Nie jest tak trudni, tylko w zależności od rodzaju związku mogą być potrzebne inne dokumenty. Na rejestrację macie panowie 14 dni od urodzenia. Ja już akty urodzenia mam. 🙂
Na miejscu możecie spotkać interesujące osoby, poza paniami które tam pracują. Może się wam zdarzyć tak jak to było u mnie, czyli grupka panów rozmawiająca o wanienkach, wózkach i nosidełkach. Nie powinno zabraknąć wymiany spostrzeżeń ze szkoły rodzenia i kierunku obmywania niemowlęcia w przypadku różnych płci.
Do dzieła tatusiowie 🙂

image

źródło:internet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: