karmienie_nocne-noworodka
poradnik,  uważaj

Karmienie nocne noworodka – bitwa na smoki

Przyszli tatusiowie, jeśli żona czy partnerka przed porodem mówi wam abyście się wyspali, to jest to złota rada. Disiejsza noc pokazała oblicze walecznej pieluchy. I na to trzeba być mentalnie gotowym, żeby nie stracić nerwów.

karmienie nocne

źródło:behance

Przy naszej pszczółce bywają noce lekkie gdzie jedno karmienie, jeden pampers, a zdarzają się noce takie jak ta:
Ostatnie karmienie dzienne z piersi o 12. Nastawiłem się na 3:00. I się sprawdziło. Jak może już wiecie niemowlaki w nocy powinny jeść co 3-4 godzin. Ponieważ moja żona była zmęczona po całym dniu, który obfitował w różne sytuacje, postaowiłem użyć mleka odciągniętego. Dałem je więc do podgrzania w podgrzewaczu.
Pamiętajcie, że mleko odciągnięte zbiramy do jednego słoiczka SZLKANEGO z 12h. opisujemy datą i godziną. W lodówce trzymamy ok 36h, o ile tyle wytrwa.
Mleko się grzało więc przewinąłem małą. Zjadła 60ml. I sie zaczęło. Na przemian zmiana pieluchy, butla. Pszczółka tyle zwykle nie je. Ale dzisiaj przeszła samą siebie. Z walką na siku i kupki też.
Dobra rada: jeśli wasza pociecha w dzień zje mało, wieczorem się drzemnijcie, bo noc macie zapewnioną pełną rozrywek.
Co do karmienia. Wspomniałem o słoiczku szklanym. Takową buteleczkę dostaliśmy w szpitalu ze smokiem. Drugą mamy z mleka gotowego płynnego Hipp bio combiotik. Przydają się. Z mleka Bebilon1, biorąc pod uwagę mleko gotowe, mamy słoiczki plastikowr. Nie radzę wyżucać. Mam taki mały rytuał, polegający na uzupełnianiu co wieczór butelek o 60ml i jedną po 30ml wody schłodzonej przegotowanej. Szybciej robi się wtedy porcje mleka w nocy i nie trzeba się tyle skupiać. Asortyment przygotowany na wieczór umożliwia po przebudzeniu przejście do kuchni, załadunek podgrzewacza i możliwość przewinięcia bobasa po raz pierwszy.

bitwa na smoki - karmienie w nocy

źródło: google image

Przy nocnym karmieniu musicie też brać pod uwagę fakt robienia przerw na odpoczynek. Spytacie od czego odpoczynek? Jeśli wyrąbalibyście kegę browara za jednym posiedzeniem , nie mieli byście ochoty chwilę odczekać na kolejną? Tak to proporcjonalnie do nas samych.
Miłej nocki…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: