opieka nad niemowlakiem
poradnik

Badania Bioderka

image

Przedwczoraj byliśmy z Pszczółką na badaniu bioderek. Chwilę to zajęło, aż byliśmy zaskoczeni. Pierwsze badanie jest obowiązkowe, więc nie ma co przeciągać. Jest także obostrzenie, że musi być to wykonan między 5 a 6 tygodniem. Czasami może się zdarzyć 4 lub 7. Z informacji jakie posiadłem, jest to jednak rzadkość. U nas wyszło wszystko ok, więc kolejne nie są już potrzebne. Jeśli byłyby jakiekolwiek wątpliwości, należałoby zrobić dodatkowe prześwietlenia.
Badanie wyglądało następująco: weszliśmy do gabinetu, położyłem małą na kozetce, rozebraliśmy jej lekko spodnie i pieluchę. Trzeba było obrócić ją na boczek. Wówczas lekaż przejechał jej po udzie tym samym ,czym oglądaliśmy płód (usg). Potem była przewrotka na drugi bok. I powtórka.
Trzecim elementem było położenie dziecka na plecach i wyprostowanie nóżek. Przy tym lekarz powiedział, że jest wszystko ok i że możemy się ubierać.
Niestety trafiliśmy na służbistę, któremu się śpieszyło. Żadnych dodatkowych info, recenzji czy pochwalenia małej. Cóż. Taki jest ten świat. Ważne , że bioderka zdrowe.

Panowie, nie zaniedbajcie tego badania. Jest ono tyle na ważne, co potrzebne dla Waszej świadomości, że wasza pociecha rozwija się prawidłowo.

 

image

Kolejnym elementem medycznym będzie szczepionka na wirusiska, w tym pneumokoki i reszta tych wszystkich paskudztw. Ale o tym innym razem.
Niech moc będzie z wami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: