zielona łazienka dla dziecka
poradnik

Gdzie przebrać niemowlaka w markecie

Wybierając się z naszą pociechą do sklepu musimy zadbać o bardzo istotną rzecz: przewijak. Prawie każdy market czy galeria ma przewijak, jednak często znajdują się one w toaletach damskich, przez co my, tatusiowie mamy do niego utrudniony dostęp.

image

źródło: google image

Warto zaznajomić się ze sklepem, rozłożeniem toalet i faktem, czy dana galeria posiada tzw. Pokój dla matki z dzieckiem. Coraz większa liczba sklepów takie posiada, sam osobiście projektuję dwa. Z moją Pszczółką nie byliśmy jeszcze w galerii, ponieważ jest za mała, ale w Biedronce już tak. Zakupy były bardzo szybkie, a mała cały czas spała w nosidełku. WAŻNE: nie zapomnijmy rozpiąć lekko kombinezonu, jeśli już przejdziemy dział z lodówkami. W tym momencie dziecko nam się nie zapoci. Jeśli planujemy takie krótkie zakupy, zacznijmy od działu z lodówkami, a potem im dalej od nich tym lepiej.

image

źródło: google image

Powyżej wymienione pokoje nazywane są „pokojem dla matki z dzieckiem”, jednak wystarczy poprosić ochronę i bezproblemowo nam go udostępnią. Nazwa pokoju wynika bardziej z utartego stereotypu wychowania, aniżeli z niechęci do ojców. Jeślu zdażyła by wam się Panowie taka sytuacja, że ochrona nie che otworzyć wam takiego pomieszczenia, wówczas spokojnie acz stanowczo RZĄDAMY sprowadzenia menadżera takowej przypadłości.
Jeśli przewijak znajduje się w toalecie dla NP, to bardzo często również ochrona musi otwilorzyć nam drzwi. Gdyby zdarzyło się tak, że przewijak jest w damskiej toalecie, prosimy o „eskortę” ochroniarza, nigdy panią sprzątającą.

image

źródło: google image

Jak wygląda taki pokój do przewijania? W zależności od podejścia sklepu. Gdy mamy do czynienia z osobnym pomieszczeniem, znajdziemy tam niewątpliwie przewijak, coraz częściej sofę i opcjonalnie miskę ustępową. Pamiętamy o naksymalnej higienie tego miejsca. Często w takim pokoju znajdziemy dystybutor lub półkę z pampersem (pielucha jednorazowa), husteczkami nawilżonymi i suchymi. Bierzemy tylko tyle ile w danym momencie wymaga tego sytuacja.
Drodzy tatusiowie, idąc w teren, tutaj w tym przypadku do galerii musimy być przygotowani logistycznie oraz pertraktacyjnie. Musimy zdawać sobie sprawę z fwjtu, że tam pracują tacy sami ludzie jak my, a kłutnia pogorszy sprawę. Tylko spokój nas uratuje. Nie dajmy się zwariiwać i zmusić do przewinięcia dziecka w zimnym aucie.

image

źródło: google image

Aha, coraz więcej tego typu pokoji posiada podgrzewacz do butli lub/i mikrofalę. Korzystajmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: