poradnik,  uważaj

Szczepienie na rotawirusy i pneumokoki

Szczepienie na #rotawirusy i #pneumokoki powinno być szczepieniem obowiązkowym, jednak w wielu miastach polski ludzie rezygnują z tej możliwości, nie robiąc tego w ogóle.

Szczepionka to jak wiadomo próbka szczepu bakterii, jednak na tyle bezpieczna, by organizm sam sobie z nią poradził.  W internecie pełno jest opinii nt powikłań po szczepieniach, jednak zastanówcie się drodzy Panowie wraz z partnerkami, ile jest w tym prawdy? Większym ryzykiem obarcza się dziecko, które nie ma żadnej ochrony, a okupacja krzesełka przy szpitalnym łóżku nie jest niczym pożądanym dla nikogo.

My wybraliśmy szczepionkę #6w1, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo dla dziecka. 

UWAGA: należy zwrócić uwagę w które miejsce ciała odbywać się będzie szczepienie. W naszym przypadku było to w podudzia i jest to do wytrzymania. Spotkałem się jednak z historiami gdzie szczepiono w główkę. Na to bym nie pozwolił i również nie polecał. Jednak najczęstszym miejscem jest ramię. Taka mała rączka i już szczepić i wkuwać igły? U nas jeszcze się nie zagoiła do końca miejscówka po szpitalnej, pierwszej szczepionce, a tu już znowu kłucie.

szczepienie na rotawirusy

źródło: internet

Pierwsza dawka za nami, zostały dwie serie i będziemy mieli tę czynność załatwioną.

Powodzenia Panowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: