rejestracja noworodka
dziennik

jak być cierpliwym tatą

jak być cierpliwym tatą

TO pytanie oczywiście ma więcej niż jedną odpowiedź i nie powinno nikogo dziwić, iż jednoznaczne ustosunkowanie się do tego zagadnienia jest po prostu niewykonalne.

Cierpliwość to coś z czym musimy się oswoić przy dziecku. Wielokrotnie w sklepie z robaczkiem skrzydlatym w logo spotkałem się z takim podejście rodzica do dziecka, że coś mnie już brało. Ale ale, z drugiej strony nie był to wybryk jednorazowy a po chwili obserwacji pozwalałem sobie stwierdzić, że taki po prostu ten dzieciak jest – rozhulany przez rodzica, wolno wszystko i zawsze. A jak nie wolno to trudno, bo i tak wolno, a jak zrobie a powiedzą nie to i tak mi nic nie zrobią.

Metodyka paralityka.

A więc jak zostać takim tatą? Podejdź do dziecka tak jak chciałbyś aby do Ciebie szef podszedł. Gdy coś zrobisz nie tak wolisz zjebke na całe biuro i z hukiem zamykane drzwi, czy jak szefuncio ci to wszystko na spokojnie wytłumaczy: dlaczego źle, co jest nie tak z tym co robisz i generalnie że jest cacy „ale”.

No właśnie, tu jest pies pogrzebany bo w większości nie mamy pojęcia, a raczej świadomości, jak chcielibyśmy aby do nas podchodzono.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: