uważaj

Tata wie, tata umie

Tata wie, tata umie

Kiedy ja byłem dzieckiem, tego typu stwierdzenie załatwiało wszystkie sprawy. Bo mój tata wie, bo on tak powiedział, bo to tamto. Obecnie już to tak chyba nie działa. Obecnie, gw. tego czego sam doświadczam, dziecko wszem i wobec oświadcza co potrafisz a czego nie. A jeśli zależy mu na zwróceniu na siebie uwagi to możesz jako całkiem obca osoba usłyszeć bo on to Pani zrobi bez problemu, raz nawet dla niego to łatwe. Jasne, łatwe, ale okupione wysiłkiem w danej chwili, jednak czego się nie robi aby dotrzymać obietnicy – swojej i dziecka. Chociaż te dziecięce są coraz trudniejsze do spełnienia.

Powstaje taka otoczka, że jeśli czegoś chcesz z danej dziedziny zwróć się do dziecka rodzica , a ono Tobie to załatwi, bez gadania, bez zbędnych wykrętów rodzica. Dziecku odmówisz?

Gdy chodziłem do przedszkola a potem do szkoły podstawowej, najlepszym wytłumaczeniem jakiegoś faktu było bo mój tata tak powiedział i tak jest. A co jeśli dwaj tatusiowie powiedzieli coś zupełnie innego? TO już muszą między sobą załatwić i obgadać na spokojnie.

Lubie kiedy muszę zrobić coś kreatywnego, ale gorzej jeśli ta kreatywność mnie sama dopada.

car-repair-362150_640

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: