dziennik,  poradnik,  uważaj

tata gotuje

W życiu bywa wiele sytuacji w których my, tatusiowie musimy się sprawdzić. Czasem przy małym dziecku jest to zajęcie się dzickiem bo mama nie może, a czasem jest to gotowanie obiadów. Jeśli uwielbiamy to robić, nie ma tematu.

Gorzej w przypadku gdy tata prowadzi firmę i ma wszystko na głowie. Jestem osobą, która nie wyobraża sobie wynajęcia gosposi, babć też nie można wykorzystywać w nieskończoność. Za młodych lat dużo gotowałem i jak mam, ugotuję. Przez ostatnie kilka dni było to potrzebne. Nawet nauczyłem się leniwe robić, a zupa pomidorowa krem to z zamkniętymi oczami. Dzisiaj potrzebny był szybki obiad a ponieważ ostatnio córa wspominała o spagetti, ruszyłem do dzieła.

PRZEPIS NA SZYBKIE Spagetti

1.mięso mielone np łopatka, weź tyle ile zjecie czyli np wielkości twojej pięści, starczy na 3 osoby.  Jeśli nie umesz zmielić sam lub nie nasz w zamražarce zapasu, kup w sklepie ale takie które zmielą przy tobie

2.pomidory. W czasie jesieni i zimy korzystam z pomidorów z puszki z biedronki – otwieramy i blendujemy jedną puszkę

3.makaron do spagetti ja używam włoskiego, polskie są… No comment. Patrz na miejsce produkcji i pakowania a nie na nazwę. Kilka firm się wyspryciło i robią marki o włoskobrzmiących nazwach

4.fix do spagetti

5.tarka i ser żółty w kostce

Rondelek z czarnym środkiem daj na ogień, wrzuć mięso i łyżkę stołową oleju. Postaw w osobnym garnku 3/4 wody na makaron. Dodaj łyżkę soli. Wrzuć do wody jak się zagotuje i gotuj minutę dłużej niż na opakowaniu. Mieszaj co jakiś czas żeby nie przywarło. Używając drewnjanej dużej łyżki mieszaj i rozdrabniaj mięso. Jak będzie już wysuszone wlwj zmixowane pomidory i zagotuj. Zdejmij z ognia i dodaj 2/3 fixu. Mieszaj na ogniu aż do zagotowania.

Dalej, jak makaron dojdzie wrzuć na cedzak. Rozłóż na tależe wg uznania i głodu, polej sosem zostawiając ok 3cm obwódki z makaronu. Zetrzyj trochę sera do smaku.

Podaj z ogórkami konserwowymi – ja uwielbian słodkie.

Danie do zrobienia w 12 minut dla 1 faceta ogarniętego mniej więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: