tata w akcji

święta…dzień przed

Rozważając święta cz3sto gęsto myślimy o dniu Bożefo Narodzenia, o pierwszym i drugim dniu świąt. Jednak bardzo często zapominamy o tym, że często gęsto ważniejsze są dni przed. Organizacja gwiazdki, w końcu coś pod tą choinką musi przynieść i postawić dla bąków. Organizacja przedświąteczna i zakończenie projektów w firmie. Mi udało się zakończyć prawie wszystkie, oprócz jednego, ale to zrobię przed sylwestrem.

Święta wymagają od nas zaangażowania, pomocy partnerce,żonie w przygotowaniu potraw. Ok, ale my chcemy w święta zjeść coś dobrego, a gdy my się za to zabierzemy, już takie nie będzie. Nic bardziej błędnego. Możemy wapierać: nasmarować blachy, wymieszać mikserem białka do bezy, wymieszać w robocie kuchennym masę serową do sernika (spoko: przepis i proporcje mamy na pudełku z twaroga, o ile kupujemy w plastikowym zamykanym kubełku). Masa sama nam się miesza, białka mieszamy zawsze w jedną strone. Generalnie wszystko tak mieszamy- w jedną stronę. Pamiętajmy, że zawsze możemy pomóc utrzymując porządek czyli funkcja na zmywaku.
To wszystko pokazuje że chcąc być dobrym tatą musimy także brać pod uwagę aby mamie święta nie kojarzyły się tylko z zapieprzem w kuchni, a dziecku z mamą stojącą przy garach. Nie doprowadzajmy do tego i trzymajmy fason Panowie.

Wszystkiego najlepszego, zdrowych i rodzinnych świąt 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: