dziennik,  poradnik

Jak rozmawiać z dzieckiem o sexie

Jest to trudny dla wielu osób temat, nawet najtwardszy facet zastanowi się kilkukrotnie zanim powoe coś niewłaściwego dziecku. Dobór słów jest tutaj chyba najqażniejszy, choć i sam moment ma znaczenie. Nie będzieny o tym rozmawiać przecież na lodach czy na basenie. Pami3tajmy, że dzieci mają mniejsze hamulce niż my dorośli. A więc na basenie dziecko może zapytać drugie dziecko czy ma to i to. Chociaż skąd wiesz że już o tym nie rozmawiają.

Dzieci wiedzą więcej

Naucz się słuchać swoje dziecko, pytaj jak było w przedszkolu, co inne dzieciaki robiły, jak si3 zachowywały, kto wariował a kto siedział w kącie. Nie interesuje cię to? To jesteś w błędzie. Już 4 latki wiedzą że dziewczynka od chłopca różni się nie tylko oczami, a widzą czasem więcej bo np dziewczynka wyjdzie z kabiny i dopiero potem si3 ubiera, lub chłopak zrobi tak samo.

A ja tego nie mam

Nie słyszeliście tego?

Zacznijmy od różnic

Niekoniecznie musimy tłumaczyć wszystko na ludziach. Mamy do dyspozycji zwierzęta, które w większości nie znają taktu, poddając się własnym rządzom.

Kilka.dni temu byłem w sklepie z zabawkami, duża sieć 👍 i tam znalałzem zabawkowe koniki. Każdy opis zawierał płeć: klacz, ogier i wałach !!!

I co z tego powiesz, skoro są takie same! Otóż nie. Każdy różni się ostrością rysów, masywnością jak i narządami. Tak, mamy tam wszystko. Klacze mają wymiona, wałach ma skórny atrybut, a ogier , zestaw z jajkami. Idelne aby pokazać małemu człowieczkowi, że zwierzęta mają więcej różnic.

Jeśli już to mamy za sobą w parku można dostrzec jak piesek.pieska…

I mamy sytuacje gdzie możemy wytłumaczyć że takie zbliżenie to jak najbardziej naturalna sprawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: