dziennik,  poradnik

Życie w raju

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda życie w raju? Nie chodzi tutaj o raj gdy mamy kasy pod dostatkiem, gdy wszystko jest mega proste i niewyobrażalnie dostępne. Bardziej chodzi tutaj o życie w kraju gdzie banany rosną na drzewach, ludzie jeżdżą „mopikami” a utwardzona droga to rarytas. Miejsce gdzie plaża jest na wyciągnięcie ręki próżno szukać zakładów produkcyjnych. Owoce są dostępne i tanie.

Zastanawiałem się kilka dni temu jak wygląda życie w krajach, gdzie zarabiając przez internet w stawkach „polskich” tam mogę żyć z rodziną na najwyższym poziomie. Wybrałem kilka, w tym takie, które gdyby nie niezdecydowanie polskich władz, były by polskimi koloniami.

Pogrzebałem po forach, poooglądałem filmy i naprawdę wspaniale to wygląda. Życie jak z bajki, wstajesz rano, budzi Cię ciepłe słońce, wszędzie wokoło cisza, tylko zwierzęta słychać. Na śniadanie wielka miska owoców, na obiad tak samo. Dostęp do wody pitnej, da się przeżyć bo są nie zanieczyszczone niczym strumienie…. można tak wymieniać dalej.

Ale są i minusy. Pracując online pieniądze także otrzymuję online, muszę je w jakiś sposób wyciągnąć aby zapłacić choćby rolnikowi. Bankomat – w większości marzenie a jak już trzeba się do dużego miasta fatygować. To jeden z największych minusów. Drugi to brak fachowej opieki medycznej – szaman czy lekarz bez wiedzy i doświadczenia – dziękuję. Trzeci minus to bezpieczeństwo o które trzeba dbać samemu.

O edukacji dla dziecka nie wspominam już nawet….

Wnioski- zostaje tu gdzie jestem jak na razie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: