dziennik,  poradnik

Wakacje z pięciolatką

Czyli dzień 1 i 2.

Wakacje są naprawdę genialnym czasem aby spowrotem odkryć piękno bycia dzieckiem. Najważniejsze przy tym.jest aby pamiętać, że to dziecko jest na wakacjach a nie my, rodzice. Jeśli uważasz inaczej, po co ci dziecko?

Obiad

Zarówno śniadanie jak i obiad to bardzo fajny czas na to aby poćwiczyć komunikację z maluchem. My codziennie robimy tak samo, na sniadanie do wyboru z czym ma być kanapeczka a i herbata ulubiona. Gdy wybierze to już nie ma wyjścia, musi wszamać całe, bo wybrała. I to jest argument!!

Na obiad wygląda tak samo, nie dajemy do wyboru 10 rzeczy a dwie. Albo to, albo to. Gdy już dziecko wybierze dostaje odpowiedzialną funkcję pilnowania stolika. Czasem wybór oznacza, że to tata pilnuje stolika ale po chwili mała przychodzi zeby tata pomógł mamie przynieść amciu.

Pilnowanie stolika to odpowiedzialne zadanie którym pokazujemy, że dziecko ma ważne zadanie, że to od niego coś zależy. Dka dorosłego moze wydawać się to sprawą błachą, dla dziecka takie nie jest.

Plaża

Tutaj ważne jest przygotowanie, my w dzien pierwszy i drugi byliśmy 4h i ważną sprawą było załatwienie toalety w pokoju. Po tym sprawy idą z górki. Nie ma się też co przejmować, bo toalety są rozsiane co wejście na plażę i można bez przeszkód skorzystać. Zabawy w wodzie dzięki pływkom i materacowi nabrały nowego wymiaru. Zabawa na materacu, koło materaca, pływanie i popijanie słonej wody.

Atrakcje

Córka wymyśliła sobie, że będzie jeździć na atrakcjach w wesołym miasteczku które jest tu lokalną atrakcją. Ustaliliśmy, że będą to max dwie karuzele i kilka pierdółek do kupienia. Zasada ustalona od poczatku, trzymamy się jej restrykcyjnie i córa nie naciska.

Dzień pierwszy i drugi to pełne wakacje stacjonarne: śniadanie, plaża, obiad, kawa na balkonie, spacer po okolicy, gry i zabawy, spacer po plaży, atrakcje, film i spać. To jest nasz rytm dnia 👏

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: